Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Zdravstvo

LEKARI PROSLAVILI SVETE KOZMU I DAMJANA


Svečanim rezanjem slavskog kolača, danas je u Domu zdravlja "dr Đorđe Bastić" obeležena lekarska slava Sveti vrači Kozma i Damjan. Slava je i ove godine obeležena u prisustvu zaposlenih i gostiju iz javnog života, a službovali su sveštenici Jovan i Žarko.


U ime domaćina sve prisutne koji su došli da podele radost slave u ime domaćina pozdravio je direktor Doma zdravlja, dr Vlastimir Kladar, a reč više o lekarskoj slavi kazao je nakon slućžbe i sečenja slavskog kolača otac Jovan.

Ovaj praznik je uvek 14. novembra, a u crkvenom kalendaru obeležen je crnim slovom.Današnji dan je po narodnom verovanju dobar za molitvu za ozdravljenje. Postoji i verovanje da je danas dobro raditi teške fizičke poslove i da bez preke potrebe ne treba izlaziti iz kuće.

S.N.

 



 

Postavio: Administrator dana 2019.11.14   |  Ocena:  

 

                                    

 

Glasaj
     

Komentar na ovu vest mogu ostaviti samo registrovani korisnici našeg portala!
 Prijavi se
PESMA DANA

Pretraga
Prenos Skupštine
Partneri
Oglasi
Srbobran.net
Instagram
Termoglas
Reklam Dizajn
Raspored sahrana
Apolon
Pc world
Old Times Pub
King
gold cakes
Minipani
Index
Ignis
Kos
Statistika







Ko je online?
clanova: 0, gostiju: 114
                              
stampaj | Powered by Koobi:CMS 7.72 © Bitskin® Webdesign | Redakcija | Lesezeichen / Weitersagen