Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Sport

DAN NA SRBOBRANSKOM HIPODROMU


Konjički klub "Vranac" iz Srbobrana 9. maja je bio organizator konjičkih nadmetanja. Na programu je bilo osam kasačkih trka u kojima je uzelo učešće šezdeset tri grla iz petnaest konjičkih klubova.


Iz programa se izdvajaju trke "Državno prvenstvo za grla od 5. godina" i memorijalna trka posvećena doktoru Lazaru Pankoviću. Prošlogodišnji pobednik četvorogodačkog prvenstva grlo Sabath Black A.T. do pobede u ovom prvenstvu došao je sa vozačem Brankom Skenderovićem iz Subotice kojem je to prvi trijumf u ovoj klasnoj trci. Grlo je vlasništvo i odgoj kompanije Animal Trade iz Zmajeva.


Memorijalna trka pripala je grlu italijanskog odgoja Sirol Axe sa vozačem, vlasnikom i trenerom Milanom Tasićem iz Niša. Grlo je prvi put nastupilo na hipodromu u Srbobranu i uvrstilo Tasića kao četnaestog pobednika ove tradicionalne trke.


Vozač Nemanja Mašić iz Sombora je jedini vozač koji je uspeo da upiše dve pobede u jednom danu tako što je slavio u prvoj trci na sulkama grla Faun P.S. (vlasništvo Jelene Ljubić iz Zagreba) a zatim na kraju programa ponovio uspeh sa grlom Samsung (vlasnik Saša Vićentijević iz Vodica).
U okviru trkačkog dana nastupilo je sedamnaest grla iz derbi generacije (starosti četiri godine) a deset učesnika je zabeležilo dobre rezultate.

U sklopu trkačkog dana dodeljena su priznanja najuspešnijim takmičarima u prošloj sezoni.
Najuspešniji vozači: Pantić Miodrag iz Beograda, Dejan Katanić iz Subotice i Vladimir Pribić iz Sombora.
Najuspešniji vlasnici: Animal Trade racing team iz Zmajeva, štala "Dream Catcher" iz Sombora i Tasić Milan iz Niša.
Najuspešniji odgajivači: Animal Trade racing team iz Zmajeva, Mukić Branislav sa Palića i Tikvicki Darko iz Tavankuta.
Najuspešniji treneri: Gabrić Josip iz Subotice, Dimitrijević Aleksandar iz Subotice i Pribić Vladimir iz Sombora.
Najuspešniji klubovi: KOnjički klub "Bačka" iz Subotice, Konjički klub "Vojvođanin" iz Sombora i Konjički klub "Aprikot" iz Niša.
Najuspešnija grla: Amy del Duomo (IT), Sirol Axe (IT) i Sabath Black A.T. (RS).
Posebno priznanje je namenjeno Leni Ristić iz Beograda za snimanje trka koje se direktno prenose na youtube kanalu Miodraga Pantića iz Beograda.

Rezultati trka:

Trka "Saphir A.T."-1600m/autostart
1. Grlo Faun P.S. (1:21,1) i vozač Nemanja Mašić iz Sombora (vlasnik Ljubić Jelena iz Zagreba)
2. Achille Rayan (1:21,3) i Miodrag Pantić iz Beograda (vlasnik Dević Tomić Dejan iz Lozovika)
3. Dominika (1:22,5) i Damir Karan iz Tavankuta (vlasnik Karan Damir)
4. Kuna Star (1:24,6) i Srđan Dovijarski iz Srbobrana (vlasnik Dovijarski Miona iz Srbobrana)

Trka "Lejla S.P."-1600m/autostart
1. Grlo Play the Game (1:21,8) i vozač Marko Simin iz Sombora (vlasnik štala "Dream Catcher" iz Sombora)
2. Poetica Ferm (1:22,4) i Branislav Mukić sa Palića (vlasnik Mukić Branislav)
3. Gold Regen (1:23,4) i Ivan Vukov iz Subotice (vlasnik Kalčević Ferenc iz Bajše)
4. Ambasador (1:25,9) i Stevan Urošev iz Žablja (vlasnik Urošev Aleksandar iz Žablja)

Trka  "Bonaparta"-1600m/autostart
1. Grlo Čarli Star (1:20,2) i Dejan Katanić iz Subotice (vlasnik Surla Boris iz Novog Sada)
2. Oksana (1:21,1) i Aleksandar Topalov iz Srbobrana (vlasnik Filipović Tatjana  iz Srbobrana)
3. Mona Lobel (1:21,3) i Lazar Balažević iz Tavankuta (vlasnik Stojković Elizabeta iz Subotice)
4. Aliz CS (1:21,6) i Karolj Kopas iz Sente (vlasnik Kopas Karolj)

Trka "Dolar F"-1600m/autostart
1. Grlo La Isla Bonita (1:19,1) i vozač Andor Vereb iz Čantavira (vlasnik Brezovski Mikloš iz Malog Iđoša)
2. Parma Ferm (1:19,6) i Boris Kečenović iz Subotice (vlasnik Međeši Ivan iz Ruskog Krstura)
3. Morena Lobel (1:20,1) i Lazar Balažević iz Tavankuta (vlasnik Balažević Lazar)
4. Hacker As (1:20,5) i Miodrag Dimitrijević iz Vlaškog Dola (vlasnici Dimitrijević Aleksandar i Marko)

Trka "Wahler"-1600m/autostart
1. Grlo Doli S.G. (1:17,7) i vozač Saša Grujić iz Vršca (vlasnik Grujić Slobodan iz Vršca)
2. Big Ben Pax (1:18,3) i Branislav Mukić sa Palića (vlasnik Mukić Branislav)
3. Charisma Spritz (1:18,4) i Vladimir Pribić iz Sombora (vlasnik Pribić Vladimir)
4. Ivan Turgenev A.T. (1:18,7) i Boris Kečenović iz Subotice (vlasnici Kečenović Monika i Peić Danijel iz Subotice)

Trka "Državno prvenstvo za grla od 5. godina"-2100m/autostart
1. Grlo Sabath Black A.T. (1:19,9) i Vozač Branko Skenderović iz Subotice (vlasnik Animal Trade racing team iz Zmajeva)
2. Sugar Babe A.T. (1:20,2) i Stevan Sič iz Đurđeva (vlasnik Animal Trade racing team iz Zmajeva)

Trka "Memorijal dr Lazar Panković"-1600m/autostart
1. Grlo Sirol Axe (1:15,9) i vozač Milan Tasić iz Niša (vlasnik Tasić Milan)
2. Grumetti (1:16,2) i Dejan Katanić iz Subotice (vlasnik Žužić Petar iz Višnjevca)
3. Urus Caf (1:16,4) i Miodrag Pantić iz Beograda (vlasnik Jozić Marko iz Sombora)
4. Team Work (1:16,7) i Mirko Oračić sa Bikova (vlasnik Dimitrijević Aleksandar)

Trka"Panama Oaks"-1600m/autostart
1. Grlo Samsung (1:19,6) i vozač Nemanja Mašić iz Sombora (Vićentijević Saša iz Vodica)
2. Huanita de Sajan (1:20,1) i Stevan Sič iz Đurđeva (vlasnik Animal Trade racing team iz Zmajeva)
3. Palestina (1:20,2) i Jovan Popin iz Despotova (vlasnik Gajić Radoslav iz Despotova)
4. Danone (1:20,9) i Branislav Mukić sa Palića (vlasnik Pivnički Žarko iz Srbobrana)

OVDE pogledajte našu galeriju fotografija.

D.K.

Foto: B.Š.



 

Postavio: Administrator dana 2021.05.09   |  Ocena:  

 

                                    

 

Glasaj
     

Komentar na ovu vest mogu ostaviti samo registrovani korisnici našeg portala!
 Prijavi se
PESMA DANA



Pretraga
Partneri
Srbobran.net
Instagram
Plava obala
Reklam Dizajn
Raspored sahrana
Apolon
Pc world
                              
stampaj | Powered by Koobi:CMS 7.72 © Bitskin® Webdesign | Redakcija | Lesezeichen / Weitersagen