Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Sport

KARLOVČANKE BOLJE OD NAŠIH ODBOJKAŠICA!

Sinoć je u Hali sportova u Srbobranu ŽOK Partizan iz Sremskih Karlovaca pobedio domaćina ŽOK Elan Woley sa 3:1 (21:25, 28:26, 10:25, 14: 25).

U 15. kolu Druge lige „Sever“ nakon četiri uzastopne pobede, odbojkašice iz Srbobrana u nastavku prvenstva 2016/2017 su pretrpele prvi poraz na domaćem terenu. Najmlađa ekipa u ovom rangu takmičenja na žalost nije imala snage, da se suprostavi znatno iskusnijem timu iz Sremskih Karlovaca, koji je ove sezone ubedljivo prvi na tabeli, sa 13 pobeda i svega jednom izgubljenom utakmicom.

Uprkos svemu, naše devojke su hrabro ušle u ovu utakmicu i prvi set izgubile u samom finišu. Najviše neizvesnosti i borbenosti prikazano je u drugom setu, a iz ove „igre živaca“ Elan Woley je izašao kao pobednik, 28:26. U nastavku utakmice devojke iz Srbobrana jednostavno nisu našle ritam, gomilale su se greške, ali uprkos tome, bilo je trenutaka, kada su prosto blistale. Iskustvo, a pre svega visina igrača gostujuće ekipe je bio odlučujući faktor u naredna dva seta....

Od 14 odigranih utakmica ove sezone, Elan Woley ima 6 pobeda i 8 poraza, i sa 18 osvojenih bodova stoji na 7 mestu tabele.

Iduće nedelje naše odbojkašice igraju odlučujuću utakmicu za opstanak u ovom rangu takmičenja...